Časté dotazy

Každý se potřebuje občas na chvilku zastavit a obnovit svou vnitřní rovnováhu. Každodenní stres, rodinné povinnosti a nedostatek času nás často vedou k nevhodným návykům, ať už těm stravovacím (obědy v poklusu, konzumace instantních potravin, nepravidelné stravování…) nebo obecným (málo pohybu, dlouhodobý spánkový deficit…). UGO Očista je příležitost, jak se od těchto nevhodných návyků oprostit a vykročit směrem ke zdravějšímu životnímu stylu. Během Očisty si najdete devět dnů, kdy budete čas věnovat jen sobě a budete se více soustředit na to, co vám vaše tělo a mysl radí. Dopřejete si zkrátka takovou „dovolenou“. A to od všeho, co vás více zatěžuje, než vyživuje. Ať už příliš často pijete kávu, alkohol nebo nedokážete z hlavy pustit pracovní povinnosti ani doma. 

Ať se pokoušíte zbavit se některých každodenních zlozvyků anebo prostě chcete začít žít zdravěji, UGO Očista může být skvělým startovacím bodem. Protože zdravý životní styl vám přinese více energie ať už na partnerský život, na vaše děti nebo jasnější mysl pro vymýšlení nových projektů.

S Očistou si uděláte čas pro sebe.

Proč šťávy?

V nepasterizovaných stoprocentních zeleninových a ovocných šťávách zůstává zachována většina důležitých živin. Výživné látky se ze šťávy dostávají k buňkám velmi rychle (cca do 15 minut). Vaše tělo tak dostane pořádnou dávku zdraví prospěšných látek a přitom nemusí vyčerpat energii na zpracování těžce stravitelných jídel.

Co je výluh z kopřivy?

Kromě šťáv ze zeleniny a ovoce je letos ve složení některých šťáv také výluh z kopřivy, podporuje přirozenou očistu organismu. Zároveň pomáhá při únavě a vyčerpanosti, kterou můžete pociťovat během tří dnů na šťávách.

Patří k tradičním českým bylinám, které používali od pradávna pro podporu čištění krve a očistách.

Kopřiva obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek jako je chlorofyl, betakaroten, železo, vitamin C, vápník, hořčík a další.

Proč čistící čaj Leros?

Leros Natur Detox čistící čaj s vilkakorou je doplněk stravy, který podpoří účinek odlehčeného jídelníčku. Vilkakora (Uncaria tomentosa) je rostlina, která pochází z amazonských pralesů. Společně s kopřivovou natí přispívá ke správné funkci imunitního systému. Další bylinné složky v čaji podporují trávení (smetanka lékařská, máta peprná, skořice) a vylučování (kopřiva, vřes).

Co mi UGO očista přinese?

Z alergenů, které ukládá zákon deklarovat, neobsahují žádný. Níže najdete seznam všech ingrediencí pro případ jiné potravinové alergie.

Šťávy obsahují tyto ingredience: baby špenát, banán, bílé hroznové víno, citrón, červená řepa, jablko, kapusta, kopřivový výluh, kurkuma, mango, máta, mrkev, okurka, petržel, polníček, pomeranč, špenát, zázvor.

Pokud jste na některou z těchto potravin alergičtí, můžete samozřejmě šťávu, ve které je obsažená, vynechat a nahradit ji třeba čajem nebo vodou. Upozorňujeme ale, že některé ingredience se ve šťávách opakují.

Jak se budu při samotné UGO očistě cítit?

Jak UGO Očistu budete prožívat vy, je samozřejmě velmi individuální. Záleží na tom, v jakém stavu se váš organismus právě nachází a jestli jste dodrželi čisté dny před samotnou UGO Očistou. Pokud máte hodně „nevyneseného odpadu”, nebude to zřejmě tak jednoduché hned napoprvé. Stejně jako po sportu se cítíte někdy unavení nebo vás bolí nohy, i UGO Očista vás může trochu vyčerpat.

Co když se nebudu cítit úplně nejlépe?

Každý snáší změnu jídelníčku a návyků jinak, proto se může stát, že nebudete během UGO Očisty úplně fit. Tady je pár rad, jak řešit nejběžnější nepříjemné projevy. A mimochodem, tyto rady se budou hodit, i když zrovna neprocházíte UGO Očistou:-)

Co když budu mít hlad?

Dejte si skleničku čisté vody, případně čerstvou šťávu navíc. Pokud je už večer, běžte brzo spát, vašemu tělu to jedině prospěje. Málokdo z nás zažil opravdový hlad a ani tři dny plné ovocných a zeleninových šťáv nám tuto zkušenost vlastně nedopřejí. Je to však nová zkušenost nesáhnout kdykoli se nám zachce jen tak z nudy po něčem k jídlu. Berte tedy UGO Očistu i jako překonávání vašich návyků a pohodlí.

Mohu při očistě pít něco jiného než šťávy?

Součástí UGO Očisty jsou tři dny, kdy byste neměli jíst žádné pevné jídlo a měli byste pít pouze zeleninové a ovocné šťávy. Doplňujte pouze vodou a neslazenými bylinnými čaji. Pokud budete cítit, že je pro vás vyřazení pevného jídla nezvladatelné, tak sáhněte po těchto potravinách: zelenina, ovoce, mandle, ořechy, semínka, celozrnná rýže, zeleninový vývar, nebo doporučené polévky pro čisté dny.

Po celých devět dnů byste se ale měli kompletně vyhýbat kávě, alkoholu, bílému cukru, pečivu a mléčným výrobkům.

Můžu při UGO očistě sportovat?

Během UGO Očisty a hlavně 3 dnů na šťávách si zorganizujte čas tak, abyste měli co nejméně aktivit a mohli se plně věnovat sobě. Každý se samozřejmě musí zařídit podle svých možností a okolností. Můžete se inspirovat, co všechno doporučujeme na 3 dny maximálně omezit: aerobní a tréninkový sport (intenzivní běh nebo jízda na kole, posilování, box…), dlouhé služební cesty, psychicky náročné a dlouhé schůzky, extrémně konfliktní prostředí, málo spánku, televizi, noviny, Facebook, návštěvy a setkání s lidmi, která vám nejsou příliš příjemná apod.

Mohu přerušit užívání léků během očisty?

NE. UGO Očista není léčebný proces ani nenahrazuje lékařskou péči. Pokud užíváte jakékoliv léky, poraďte se před zahájením Očisty se svým lékařem.

Z čeho jsou šťávy přesně složené?

Třídenní menu na šťávách obsahuje promyšlené funkční kombinace ovoce, zeleniny a bylin. Celkem se jedná o dvacítku surovin, ze kterých jsou šťávy pro UGO Očistu vyrobeny a najdete v nich ovoce, zeleninu, bylinky a koření. Šťávy jsou většinou odšťavněné (neobsahují dužinu), některé jsou navíc doplněné o rozmixované suroviny, takže jsou sytější a hustší. Všechny šťávy jsou paskalizované, to znamená, že byly ošetřeny vysokým tlakem, abychom v nich zachovali maximum živin, ale přitom vám vydržely v ledničce celou Očistu, případně i několik týdnů po ní.

Konkrétně šťávy obsahují: baby špenát, banán, bílé hroznové víno, citrón, červenou řepu, červené zelí, chilli, jablko, kapustu, kopřivový výluh, kurkumu, mango, mátu, mrkev, okurku, petržel, polníček, pomeranč, špenát a zázvor.

Jaká je energetická hodnota jednotlivých šťáv?

Přesné energetické hodnoty jednotlivých šťáv najdete vždy na obalu lahvičky. Celkově má celodenní dávka šťáv 5315 - 5940 kJ/1250 - 1398 kcal (záleží na jednotlivých dnech).

Proč jsou šťávy balené v lahvičkách? Nejsou čerstvé? Je to džus?

Všechny šťávy v UGO Očistě jsou paskalizované. To znamená, že jsme 100% čerstvou šťávu ošetřili vysokým tlakem, který v ní zničil bakterie způsobující rychlé kvašení. Paskalizace ale zachová naprostou většinu výživných látek, šťáva chutná jako čerstvá, ale v ledničce vydrží v pohodě po celou UGO Očistu. Vy si tak nemusíte vyzvedávat každý den čerstvé šťávy, pokud se vám to nehodí.

Můžu s UGO Očistou začít kdykoliv, nebo jen ve stanovené dny?

Abyste měli zajištěnou podporu od nás a od nutriční poradny během celého programu, je třeba, abyste dodrželi termín, na který jste se přihlásili a šťávy buď vyzvedávali každý den nebo si je všechny vyzvedli najednou první den vašeho termínu.

Pokud samozřejmě nechcete využívat nutriční poradny, mobilní aplikaci ani podporu UGO, šťávy si vyzvedněte ve váš zvolený termín a začít můžete kdykoliv. Limitem je vám jen expirační doba vašich šťáv.

Můžu si vyzvednout všechny šťávy naráz?

Ano, pokud vyberete víkendový termín (pátek-neděle), pak si šťávy na celé tři dny vyzvednete naráz během pátku. V ostatních termínech si vyzvedáváte očistnou dávku postupně každý den jako doposud.

 

Upozornění

Uvedená doporučení neslouží jako léčba a v žádném případě nenahrazují lékařskou péči! Pokud užíváte léky nebo trpíte vážným onemocněním, poraďte se s lékařem, zda je pro vás UGO Očista vhodná. UGO Očista není vhodná jako dlouhodobá redukční dieta. Pokud potřebujete redukovat váhu, je důležitá celková změna životního stylu. UGO Očista také není vhodná pro těhotné nebo kojící ženy.

Poučení v programu UGO Očista

Složení UGO Očisty

Přijímáme platební karty

UGO Očista - prověřeno odborníky

Wellnesia - zdraví nás baví

GoPay
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.