Časté dotazy

Proč je dobré tělu dopřávat pravidelnou očistu?

Jednou z příčin civilizačních onemocnění je přetížení organismu toxickými látkami ze znečištěného životního prostředí, z nevhodného složení jídla a pití, z léků a také ze stresu. Naše hlavní čističky, játra a ledviny, jsou přetížené a nemohou pracovat naplno. Snižuje se tak imunita, schopnost těla reagovat na bakterie, viry a adaptovat se na okolní vlivy, což má zásadní vliv na to, jak se nám fyzicky daří.

Bolesti hlavy, špatná pleť, alergie, poruchy štítné žlázy, menstruační problémy, neplodnost, ekzémy... to jsou jen některá onemocnění, která se stále častěji spojují se „zaneseným” organismem, který si pak nedovede s onemocněním poradit sám.

Tělo se samozřejmě umí uklízet samo, ale kvůli tomu, že se civilizace vyvíjí rychleji, než se my geneticky posouváme, nejsme přizpůsobeni takovému množství toxinů ze zatíženého životního prostředí a nadměrného nebo nevhodně zvoleného množství jídla. Tím dochází v organismu k nerovnováze, nedostatečnému vstřebávání živin ve střevech, a také k přemnožení tělu nepřátelských mikroorganismů. Stejně tak jako doma pravidelně uklízíme, je třeba pečovat i o své tělo. A to ne jen jednou, ale pravidelně několikrát za rok!

Proč čerstvé šťávy?

V čerstvých šťávách (stejně jako v čerstvém ovoci a zelenině) zůstává zachována většina živin. Výživné látky se ze šťávy dostávají do 15-ti minut rovnou k buňkám. Vaše tělo tak dostane „infuzi” vitamínů a minerálních látek, přitom nemusí vyčerpat energii na zpracování těžce stravitelných jídel, takže se může soustředit na očistu a revitalizaci celého organismu i jednotlivých orgánů.

Co mi očista přinese?

Jaké alergeny UGO balíček obsahuje?

Jediným alergenem je celer. Na případném vyřazení se lze předem domluvit s obsluhou na vámi vybrané provozovně. Pokud je to v jejich silách, velmi rádi vám vyhoví :)

Jak se budu při samotné očistě cítit?

Jak očistu budete prožívat vy, je samozřejmě velmi individuální.  Někdo pociťuje už během vlastní očisty nárůst energie či zlepšení zažívání. U někoho se naopak projeví velká únava nebo krátkodobě zhoršená pleť jako známka průběhu očisty.  Záleží na tom, v jakém stavu se váš organismus právě nachází. Pokud máte hodně „nevyneseného odpadu”, nebude to samozřejmě tak jednoduché hned napoprvé. Ať budete cítit navýšení energie od prvního dne, nebo ne, můžete si být jisti, že každým dnem, co svému tělu trochu pomůžete s úklidem, výrazně posílíte organismus a přispějete k jeho regeneraci.

Co když mi nebude dobře?

Pokud se necítíte úplně nejlépe, je to znamení - tělo se začíná čistit! Proto veškeré pocity přivítejte s pozitivním přístupem.

Co když budu mít hlad?

Dejte si skleničku čisté vody, případně čerstvou šťávu navíc. Pokud je už večer, běžte brzo spát, vašemu tělu to jedině prospěje.

Můžu při očistě sportovat?

Během UGO Očisty a hlavně 3 dnů na šťávách si zorganizujte čas tak, abyste měli co nejméně aktivit a mohli se plně věnovat svému tělu. Každý se samozřejmě musí zařídit podle svých možností a okolností. Můžete se inspirovat, co všechno doporučujeme na 3 dny maximálně omezit: aerobní a tréninkový sport (intenzivní běh nebo jízda na kole, posilování, box…), dlouhé služební cesty, psychicky náročné a dlouhé schůzky, extrémně konfliktní prostředí, málo spánku, televize, noviny, Facebook, návštěvy a setkání s lidmi, která vám nejsou příliš příjemná apod.

Mohu přerušit užívání léků během očisty?

NE. UGO Očista není léčebný proces ani nenahrazuje lékařskou péči. Pokud užíváte jakékoliv léky, poraďte se před zahájením Očisty se svým lékařem.

Z čeho jsou šťávy přesně složené?

3 denní menu na šťávách obsahuje promyšlené funkční kombinace ovoce, zeleniny a bylin. Celkem se jedná téměř o 30 surovin, ze kterých jsou šťávy pro Očistu vyrobeny. Suroviny jsou ve většině případů odšťavněné. Ty, které nejdou odšťavnit, jsou rozmixované a přidané do šťávy. Konkrétně v Očistě ochutnáte tyto suroviny:  ananas, borůvky, brusinky, celer, citrón, grep, hroznové víno, hruška, jablko, kapusta, kurkuma, mango, máta, mrkev, okurka, petržel, pomeranč, řepa, skořice, špenát, zázvor, granátové jablko a další.

Někde se uvádí, že není vhodné kombinovat ovoce a zeleninu v jednom jídle. Ve šťávách tyto složky kombinujete?

Ano, kombinace ovoce a zeleniny, pokud jsou vcelku, není pro trávení příliš vhodná. Důvodem je to, že se ovoce tráví velmi rychle, a proto je nejlepší, pokud ho jíme samostatně na prázdný žaludek. Pokud se jí po jídle nebo s jídlem, způsobuje kvašení, a tím nadýmání.  V případě ovocno-zeleninových šťáv je odstraněna vláknina, tudíž i trávení je mnohem snazší. Vždy se jedná o velmi individuální věc. Každý by si měl vyzkoušet sám na sobě, co mu vyhovuje a co ne. Někomu ani šťávy ovoce-zelenina nemusí vyhovovat a můžou nadýmat. Držíme se těchto základních pravidel:

1/ pro lepší trávení pít kombinované ovocno-zeleninové šťávy samostatně – bez jídla, nejpozději 30 min před jídlem nebo až 1 hod. po jídle,

2/ mít ve šťávě více zeleniny než ovoce,

3/ pro trávení je absolutně bez problémů: jablko v kombinaci s jakoukoliv zeleninou, mrkev v kombinaci s jakýmkoliv ovocem či zeleninou, listové saláty a špenát s jakýmkoliv ovocem či zeleninou.

Jaká je energetická hodnota jednotlivých šťáv?

Šťáv je dostatek pro zajištění potřebného energetického příjmu na den. Recepty byly sestaveny na základě dlouhého průzkumu zkušeností ze zahraničních klinik, kde se šťávami podporují léčebné procesy. Také jsme testovali složení zde v ČR v rámci vývoje Očisty.

Upozornění

Uvedená doporučení neslouží jako léčba a v žádném případě nenahrazují lékařskou péči! Pokud užíváte léky nebo trpíte vážným onemocněním, poraďte se s lékařem, zda je pro vás očista vhodná. UGO Očista není vhodná jako dlouhodobá redukční dieta. Pokud potřebujete redukovat váhu, je důležitá celková změna životního stylu. 

Podmínky a poučení

Přijímáme platební karty

UGO očista - prověřeno odborníky

Wellnesia - zdraví nás baví

GoPay
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.